Voor ouders
Binnenkort doet uw zoon of dochter mee aan de Entreetoets. Met de Entreetoets kan de leerkracht nagaan hoe uw kind ervoor staat op het gebied van Taal, Rekenen-Wiskunde en Studievaardigheden. Waar is uw kind goed in en bij welke onderdelen is extra ondersteuning nodig? De leerkracht kan op basis van de uitslag zonodig een gericht plan maken om kennis bij te spijkeren. Bovendien zijn de uitslagen van de Entreetoets een goed uitgangspunt voor uw oudergesprek op school.
Ouderfolder Entreetoets
Meer informatie? Bekijk de Ouderfolder in het blok rechts op de pagina.
Uitleg leerlingprofiel
Heeft uw zoon of dochter de Entreetoets gemaakt en wilt u het leerlingprofiel goed lezen? Download dan Uitleg leerlingprofiel in het blok rechts op deze pagina.
Veelgestelde vragen
Vraagt u zich af welke aanpassingen er zijn voor dyslectische leerlingen? Of wilt u weten waarom leerlingen met dyscalculie geen rekenmachine of tafelkaart mogen gebruiken? Kijk dan eens bij Veelgestelde vragen in het linkermenu. Hier vindt u antwoorden op vragen die ouders ons stellen.
Wet Bescherming Persoonsgegevens
Cito behandelt de persoonlijke gegevens van de leerlingen die aan de Entreetoets deelnemen met de grootst mogelijke zorgvuldigheid. Daarom lichten wij hieronder kort toe hoe wij met deze gegevens omgaan. Uiteraard houden wij ons in alle gevallen aan de eisen die de Wet Bescherming Persoonsgegevens stelt en in overeenstemming daarmee hebben wij de verwerking van de gegevens van de Entreetoetsen aangemeld bij het College Bescherming Persoonsgegevens (CBP; melding nr. 1214988). De leerling vult op het antwoordblad zijn/haar voor-(letters) en achternaam, geboortedatum en geslacht in. Deze gegevens gebruiken wij in de eerste plaats natuurlijk om het Leerlingprofiel op naam te kunnen stellen. De gegevens worden verder gebruikt om de groepsprofielen en groepsoverzichten te kunnen samenstellen. Om de basisscholen van dienst te kunnen zijn bij vergelijkingen tussen jaren bewaren we deze gegevens nog ruim twee jaar.
Een link naar de website van het College Bescherming Persoonsgegevens vindt u in het blok rechts op de pagina.